Kas jāņem līdzi darbā uz Zviedriju?

Došanās strādāt uz ārzemēm ir aizraujoša pieredze, taču tā var arī radīt dažādas bažas un jautājumus. Cilvēkiem, kuri nekad nav strādājuši ārzemēs, bieži rodas jautājums par to, ko ņemt līdzi, lai justos komfortabli un sagatavoti jaunā vidē. Šajā blogā mēs sniegsim noderīgus padomus un ieteikumus par to, kā sagatavoties un ko nepieciešams ņemt līdzi, lai Jūsu darba pieredze ārzemēs būtu pēc iespējas veiksmīgāka.

Ikdienišķas lietas

Kad runa ir par nepieciešamībām, ņemiet līdzi tikai to, kas ir patiešām nepieciešams un ko nevar nopirkt uz vietas. Tas var ietvert darba apģērbu un apavus, personīgās higiēnas priekšmetus, gultas veļu un dvieļus, nepieciešamās zāles un dažas personīgas lietas, lai jūs justos kā mājās.

Pārējās lietas var iegādāties vietējā zviedru veikalā, piemēram, “DOLLAR$TORE”, kas ir lēts un piedāvā plašu produktu klāstu, sākot no dušas želejām un beidzot ar apģērbiem.

Pārtika

Pārtika ārzemēs var radīt bažas daudziem cilvēkiem, jo īpaši tiem, kas dodas prom no mājām uz mēnesi vai diviem. Tomēr, ja dodaties strādāt uz Zviedriju, varat būt droši, ka pārtika ir salīdzinoši lēta un jums nebūs pārāk jāuztraucas par pārtikas ņemšanu līdzi no mājām. Patiesībā daži pārtikas produkti Zviedrijā var būt lētāki nekā Latvijā.

Tomēr, ja dodaties uz ilgāku laiku, iespējams, vēlēsieties paņemt līdzi dažus pārtikas produktus no mājām, lai atgādinātu sev par Latvijas garšām. Daži populāri produkti, kas Zviedrijā var nebūt viegli pieejami, ir auzas, pelmeņi, mājās gatavoti marinēti gurķi, plovs burciņās, majonēze, kvass, čipsi un konfektes.

Pretēji vispārpieņemtam uzskatam, pārtika Zviedrijā ne vienmēr ir dārga. Dažas preces, piemēram, gaļa, var būt dārgākas nekā Latvijā, bet citas, piemēram, saldumi, var būt lētākas. Pārtikas cenas būs atkarīgas arī no veikala, kurā izvēlaties iepirkties.

Daži populāri un lēti veikali Zviedrijā ir, piemēram, “Lidl”, kurā ir ierobežots produktu klāsts, bet tiek piedāvāti gaļas produkti par zemu cenu. “Willy:s” ir vēl viena populāra izvēle, jo tas piedāvā plašāku produktu klāstu par zemu cenu. No otras puses, “Maxi ICA” ir nedaudz dārgāks nekā pārējie veikali, taču tajā ir milzīgs produktu klāsts un daudzveidība, tāpēc jūs varat atrast preces, kuras citos veikalos nevarat atrast.

veikali zviedrijā

Sadzīves iekārtas

Nav vajadzīgs ņemt līdzi sadzīves tehniku, jo mūsu mājas ir pilnībā aprīkotas ar visu nepieciešamo. Visas mūsu mājas ir aprīkotas ar ikdienā nepieciešamajām sadzīves ierīcēm un sadzīves tehniku.

Jums būs pieejams gan karstais, gan aukstais ūdens, kā arī bezmaksas Wi-Fi internets. Mājokļos ir arī visi nepieciešamie trauki, tostarp šķīvji, bļodas, dakšiņas, naži, kā arī katli un pannas.

Mājās tiks nodrošinātas arī veļas mašīnas, žāvētājs, plītiņa, mikroviļņu krāsns un tējkanna, tāpēc jums nebūs jāuztraucas par šo priekšmetu līdzi ņemšanu. Visas šīs ierīces ir nodrošinātas, lai sniegtu jums ērtu uzturēšanos mūsu mājās.

Pieteikties darbā

Ja esiet nolēmis izmēģināt savus spēkus darbā, aicinām jūs pieteikties darbam Zviedrijā, aizpildot mūsu tiešsaistes pieteikšanās formu.

Ceram, ka jūs kļūsiet par daļu no mūsu darbinieku komandas, lai kopīgi sasniegtu mērķus. Pieteikties var šeit: Piesakies darbā NLZ.

Savukārt, ja radušies kādi jautājumi, aicinām sazināties ar mums šeit un mēs sniegsim jums atbildi 24h laikā: Uzdod jautājumu NLZ.